W zeszłym roku przy współpracy z Narodowym Centrum Kultury, Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Mauzoleum Walki i Męczeństwa stworzyliśmy aplikacje VR umożliwiającą odbycie 45 minutowego wirtualnego spaceru po Warszawie w latach 1939-1945.
Celem aplikacji jest przybliżenie historii oraz życia mieszkańców Warszawy w trakcie II wojny światowej. Porusza ona takie tematy jak życie w przedwojennej Warszawie, wybuch II wojny światowej, obrona Warszawy, okupacja niemiecka, powstania w Getcie Warszawskim oraz Powstanie Warszawskie warszawskiego, kończąc na procesie odbudowy Warszawy.
Chcemy zachęcić osoby zainteresowane wirtualną rzeczywistością, wykorzystaniem VR w edukacji jak też historią do pobrania kompletnie za darmo aplikacji z naszej strony internetowej. Samą aplikację można również obejrzeć za darmo w naszym salonie wirtualnej rzeczywistości w Warszawie na Wilanowie.
Artykuł o naszej aplikacji pojawił się już również na portalu WawaLove, możecie go tutaj przeczytać: https://wawalove.wp.pl/vrszawa-wehikul-czasu-45-minut-w-stolicy-ktorej-juz-nie-ma-6641419265878912a
Chcielibyśmy aby jak największa ilość młodszych oraz starszych osób interesujących się VR miała możliwość zobaczenia jak wyglądała historia Warszawy podczas II wojny światowej. Szerzenie wiedzy historycznej za pomocą wirtualnej rzeczywistości uważamy za jeden z ważniejszych elementów naszej działalności.
Poniżej strona o naszej aplikacji:

Film o II wojnie światowej – WilanówZarezerwuj online
Zarezerwuj online

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *