Rozrywka w wirtualnej rzeczywistości jest przeznaczona dla szerokiej rzeszy użytkowników. Zauważyliśmy jednak, że kobiety często, choć nie zawsze, wybierają inne gry niż mężczyźni. Dziś chcielibyśmy przedstawić artykuł, który powstał z myślą o tej części kobiecej populacji, która wciąż zastanawia się, czy w salonie wirtualnej rzeczywistości znajdzie “coś dla siebie”. Najlepszą opcją jest oczywiście przekonanie się o tym na własną rękę, przychodząc i testując 🙂 Jeśli chcecie jednak zgłębić temat jeszcze przed wizytą w Oazie VR, przygotowaliśmy kilka propozycji, które, mamy nadzieję, przypadną wam do gustu.

W pierwszej części przedstawimy gry i aplikacje jednoosobowe, w drugiej dostępne w multiplayerze.

Beat Saber

Ta gra zdecydowanie króluje wśród kobiet. Jest to gra muzyczna, w której poczucie rytmu zdecydowanie będzie atutem. Gracz posiada dwa miecze świetlne którymi musi w określony sposób poruszać, rozbijając generowane w rytm muzyki cegiełki, uchylając się jednocześnie przed przeszkodami na trasie. Powstaje w ten sposób choreografia 🙂 Jeśli chcecie zagrać w Beat Sabera do własnej muzy – poinformujcie o tym obsługę salonu przy rezerwacji wizyty i wyślijcie maila z plikami mp3 utworów na adres kontakt@oazavr.pl

Superhot

Superhot VR Oaza
Superhot VR Oaza

Strzelanka, boks i gra zręcznościowa w jednym. Chociaż mogłoby się wydawać, że to propozycja mało kobieca, to jednak klientkom naszego salonu zdecydowanie przypadła do gustu. Polega na pokonaniu przeciwników przy użyciu broni lub gołymi rękami, mając na uwadze to, że gra jest interaktywna: im wolniej/szybciej porusza się gracz, tym samym reagują przeciwnicy. Jeśli zastanawiacie się, gdzie odreagować nagromadzone w ciągu dnia emocje nie robiąc nikomu krzywdy, lub poczuć po prostu smak adrenaliny – oto nasza propozycja.

Richies Plank

Riches Plank Oaza VR
Riches Plank Oaza VR

Aby przybliżyć tą grę poprosimy o wyobrażenie sobie następującej sytuacji: idziesz do pracy. Mijasz tętniące życiem miasto. W budynku biura wsiadasz do windy. Jej drzwi otwierają się na ostatnim piętrze, chcesz już wychodzić ale… jesteś na samym szczycie wieżowca! Przed tobą deska, kładka nad miastem. Możesz po niej przejść, ale czy starczy Ci odwagi by stanąć na jej drugim końcu? Gdy już się tam znajdziesz możesz wrócić lub … skoczyć 🙂 Możesz też polatać nad miastem, malując obłoki!

National Geographic/Wander

Overview of Machu Picchu, agriculture terraces, Wayna Picchu and surrounding mountains in the background

Aplikacje stworzone do podróżowania. W dzisiejszej rzeczywistości okazuje się, że aby zobaczyć cały świat wystarczy nałożyć gogle VR. Niezależnie od tego, czy chcesz odwiedzić Saharę, zmarzlinę Grenlandii czy piękne uliczki Paryża. Świat staje otworem!

Star chart/Titans of space

Kosmos Oaza VR

Dlaczego ograniczać się do podróży po Ziemi skoro można sięgnąć po więcej? Zarówno Star chart jak i Titans of space dają możliwość przeniesienia się w przestrzeń kosmiczną. Tylko nieliczni mieli okazję oglądać naszą galaktykę podczas kosmicznych ekspedycji, my proponujemy to klientom naszego salonu. Propozycja dla kobiet – odkrywców.

Horrory

face your fears 2
face your fears 2

Jeśli lubicie się bać (a kto nie lubi od czasu do czasu?) to przygotowaliśmy ofertę horrorów, w których możecie sprawdzić swoją emocjonalną wytrzymałość. Dla pierwszego oswojenia z horrorami rekomendujemy Lies Beneath i Affected the Manor; jeśli jednak szukacie czegoś dla kobiet naprawdę nieustraszonych to warto skonfrontować się z własnymi lękami w Face your Fear 2 i The Walking Dead.

Przejdźmy teraz do przedstawienia najbardziej interesujących z punktu widzenia kobiet gier w multiplayerze. 

Sports scramble

Sport Scramble Oaza VR
Sport Scramble Oaza VR

W tej grze możesz spróbować swoich sił na korcie tenisowym lub kręgielni. Sports scramble cieszy się dużym powodzeniem w rodzinnych rozgrywkach, zarówno jako rywalizacja między rodzicami, dziećmi – ale także międzypokoleniowo.

Epic Rollercoaster

Epic Rollercoaster Oaza VR
Epic Rollercoaster Oaza VR

Jeśli w parku rozrywki, parku wodnym lub przechodząc obok placu zabaw pierwszym, czego szukacie, jest zjeżdżalnia to Epic Rollercoaster może przypaść wam do gustu. W grze mogą jednocześnie przebywać dwie osoby, w specjalnym wagonie, który zabiera pasażerów na przejażdżkę po wybranej wcześniej mapie. Aby urozmaicić przejazd kolejką można wybrać jedną z fantastycznych map, gdzie oprócz prędkości dodatkowo spotkają was na przykład dinozaury.

Elven Assassin

Elven Assassin Salon VR

Tej gry w propozycjach dla kobiet nie mogło zabraknąć. Zdecydowanie najczęściej wybierana gra wielosobowa w naszym salonie, zwłaszcza dla 3 i więcej graczy. Polega na wcieleniu się w obrońców elfiej wioski i bronieniu jej przed atakami orków. Wystarczy zebrać ekipę, ubrać elfią zbroję i wziąć do ręki łuk. Zabawa gwarantowana.

Mamy nadzieję, że spośród powyższych propozycji kobieca część klientów salonu wirtualnej rzeczywistości znajdzie coś dla siebie. Gry zazwyczaj są uniseksualne, w artykule przedstawiamy to, co na podstawie doświadczenia udało nam się zaobserwować 🙂

Jeśli chcecie poznać całą ofertę naszego salonu zachęcamy do zajrzenia tutaj:

https://oazavr.pl/rozrywka/

Do zobaczenia.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *